RİZE PAZAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Pazar´da Cumhuriyet Çoşkusu.

 Pazar´da Renkli ve Coşkulu Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları.
Pazar´da Cumhuriyet Çoşkusu.

    Cumhuriyet Bayramı kutlamaları ilçemiz Pazar’da 28 Ekim 2015 Çarşamba günü saat 13.00’da şehir meydanında, Atatürk Anıtına çelenk sunumu ve Kaymakamlık Makamında Kaymakamımız Sayın Selçuk ASLAN’ın devletimiz adına tebrikleri kabul etmesi ile başladı. Saat 18.00’da başlayan Havai fişek gösterisi ardından Cumhuriyetimizin 92. Yılında 92 dilek balonu Pazar Atatürk Anadolu Lisesi öğrencilerince gökyüzüne bırakıldı. Dilek balonlarının havalanmasının devamında meydanda toplanan vatandaşlarımız tulum eşliğinde horon vurdular. 

          Cumhuriyet Bayramı kutlamaları 29 Ekim 2015 Perşembe günü Pazar şehir stadında yapılan bayram programı ile devam etti. Şehir stadında yapılan tören Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından Kaymakamımız Selçuk ASLAN, Garnizon Komutanı Hava Yüzbaşı Mustafa ÇELİK ve Belediye Başkanı Ahmet BASA’nın törene katılan öğrencilerin ve halkın bayramını kutlaması ile başladı. Kaymakamımız Selçuk ASLAN Cumhuriyetimizin 92. Yılına ilişkin günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yaptı. Öğrencilerimizin şiirler ve kompozisyonlar okumasının ardından Pazar Halk Eğitim Merkezi halkoyunları ekibinin gösterisi, farklı branşlarda yapılan müsabakalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi. Sahada ve tribünlerde bulunan öğrencilerimizin mısra mısra karşılıklı “Bu Vatan Kimin” şiirini okumaları izleyenlerce coşkuyla karşılandı. Törene katılan öğrenciler arasında yapılan çekilişle talihli üç öğrenciye Kaymakamımız Selçuk ASLAN tarafından birer çeyrek altın verildi. Program, tarihteki 16 Türk devletini temsil eden bayrakların da bulunduğu tören geçişiyle son bulurken, katılan öğrencilerimizin Cumhuriyet hakkında hazırlayıp geçiş sırasında taşıdıkları mana yüklü dövizler şeref tribününde alkışlarla karşılandı. 

       

Pazar Mahallesi, Demokrasi Meydanı, Kaymakamlık Binası Kat2 53300 Pazar/Rize - 0464 612 10 74

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.