RİZE PAZAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Nimet BÜYÜK'ün YKS Mesajı.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Nimet BÜYÜK'ün  YKS Mesajı.

Kıymetli Öğrencilerimiz;

        Eğitim-Öğretim hayatınızdaki on iki yıllık maratonun ardından hayatınızda büyük önem arz eden ve TYT(Temel Yeterlilik Testi) ve AYT(Alan Yeterlilik Testi) şeklinde iki farklı oturumda yapılması planlanan Yükseköğretim Kurumları Sınavı 15-16 Haziran 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

      Geleceğe yön verecek olan siz değerli öğrencilerimizin stresten ve heyecandan uzak azminizi, mücadelenizi, sabrınızı, inancınızı ortaya koyarak fırsatlar yakalayabileceği bir sınav süreci geçirmeniz ve mutlu olabileceğiniz bir yükseköğretim kurumunda eğitiminize devam etmeniz en büyük temennimdir. Hepinize can-ı gönülden başarılar diliyor, gönlünüzden geçen yükseköğretim kurumlarına yerleşmenizi temenni ediyorum.

Değerli Velilerimiz;

     Çocuklarınızın başarısı için doğduğu günden bu yana birçok fedakârlıkta bulundunuz, bulunuyorsunuz da. Onların başarısını görmek elbette ki hakkınızdır. Çocuklarınızın başarılı olmalarında en önemli etkenin sizler olduğunu unutmayınız. Onlara her daim ne kadar değerli olduklarını, sınav sonucu nasıl sonuçlanırsa sonuçlansın hiçbir sınavın onların değerini belirlemeyeceğini hissettirmelisiniz. Sınav günü olduğu gibi sınavdan sonra da desteğinizi ve şefkatinizi esirgemeyiniz. 

Saygıdeğer Öğretmen Arkadaşlarım; 

     Öğrencilerimizin anne ve babalarından sonra en büyük destekçileri sizlersiniz. Elde edecekleri her türlü başarıda şüphesiz ki sizlerin önemi yadsınamayacak kadar fazladır. Öğrencilerimize başta doğru, iyi ve güzel olanı anlatarak eğitim hayatları boyunca sağladığınız desteklerinizden ve fedakârlıklarınızdan dolayı şükranlarımı sunuyorum.

        Geleceğimizi emanet edeceğimiz siz kıymetli öğrencilerimize YKS Sınavında zihin açıklığı ve başarılar diliyorum.

  

                                                                                           Nimet BÜYÜK

                                                                                     İlçe Milli Eğitim Müdürü

Pazar Mahallesi, Demokrasi Meydanı, Kaymakamlık Binası Kat2 53300 Pazar/Rize - 0464 612 10 74

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.