RİZE PAZAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Nimet BÜYÜK´ün YGS Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Nimet BÜYÜK YGS´ye Girecek Öğrencilere Başarı Mesajı Yayınladı.
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Nimet BÜYÜK´ün YGS Mesajı

Kıymetli Anne ve Babalar, Sevgili Öğrenciler;

      Kıymetli anne ve babalar, Yavrularımızın başarılı olmasında en büyük görev sizlere düşmektedir. Yavrularımızın bu uzun soluklu çalışma temposu sonunda YGS sınavını başarıyla geçmeleri en büyük dileğimizdir. Bu süreçte sizlere fazlasıyla ihtiyacı olan yavrularımızdan ne olursa olsun sevginizi ve ilginizi esirgemeyerek, çocuklarımızın kişiliğini değil başarılarını ölçen bir sınavdır. Sınav sonucunda alacakları puan her ne olursa olsun onlara her zaman destek olalım ve onların ne kadar değerli olduklarını hissettirelim.

     Kıymetli öğrencilerim, Hızlı bir çalışma temposunun ardından 12 Mart Pazar günü Yüksek Öğretime Geçiş (YGS) sınavına gireceksiniz. Çalışma azim ve gayretinizin karşılığını alacağınıza inanıyorum.

       Bu amaçla sevgili öğrenciler sizlerle kısa da olsa duygu ve düşüncelerimi paylaşmak istiyorum.

    Sevgili öğrencilerim sınav esnasında sakin bir şekilde sınav süresini doğru kullanmanız halinde bilgi birikiminizi ve muhakeme yeteneğinizi verimli kullanırsınız. Kendinize inandığınız ve güvendiğiniz sürece aşamayacağınız engelin, üstesinden gelemeyeceğiniz herhangi bir güçlüğün olmadığına inanmalısınız. Sevgili öğrenciler, bu sınav her şey demek değildir sınavların her zaman telafisi mümkündür. O yüzden çalışma azminizi hiç bir zaman kaybetmeyiniz.

       Sınava az bir süre kala uykunuza ve beslenmenize, kısaca sağlığınıza dikkat ederek kaygıdan uzak durmaya gayret göstermelisiniz. Yüksek Öğretime Geçiş Sınavında başarıyı yakalayacağınıza canı gönülden inanıyorum.

       Ülkemizin geleceğinin teminatı olan öğrencilerimizin sınavlara hazırlanmasında emek sarf eden, siz değerli velilerimize, okul yöneticilerimize, öğretmenlerimize teşekkür ediyor, YGS sınavına girecek olan bütün öğrencilerimize başarılar diliyor, hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.

           

                                                                                                                                       Nimet BÜYÜK

                                                                                                                                   İlçe Milli Eğitim Müdürü

Pazar Mahallesi, Demokrasi Meydanı, Kaymakamlık Binası Kat2 53300 Pazar/Rize - 0464 612 10 74

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.