RİZE PAZAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Nimet BÜYÜK´ün Yarıyıl Tatili Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Nimet BÜYÜK´ün Yarıyıl Tatili Mesajı

2016 – 2017 Eğitim – Öğretim yılının ilk dönemi bu törenle son bulacak; ancak her bitiş yeni bir başlangıcı beraberinde getirir. Hepimiz çok iyi biliyoruz ki, gelecek geçmiş üzerine kurulur. Geçmişini iyi bilen, geçmişini sağlam temellere oturtan, geçmişiyle korkusuzca yüzleşen ve hatalardan ders çıkarıp geleceğe ulaşan bireyler geleceğin de sahipleri olmaktadırlar.

Bu vesileyle siz sevgili öğrencilerim, bu dönem sonunda kendinizle yapacağınız bir iç muhasebeyle, yeni bir başlangıç yapma şansını yakalayacaksınız. Bu sayede ikinci döneme daha dinamik başlayacak ve gelecekteki hedefleriniz için daha azimli ve kararlı olacaksınız. İlk dönemin yorgunluğunu tatille atmak en büyük hakkınızdır. Ancak unutmayınız ki dinlenmek sadece boşa vakit geçirmek anlamına da gelmemeli.  Şunu da bilmenizi isterim ki; notlarınız ne olursa olsun hepiniz bizim için ayrı birer değersiniz.

Değerli Velilerimiz,

Karneler çocuklarınızın nasıl bir insan olduğunu değil, onların okul derslerindeki durumlarının nasıl olduğunu ortaya koyan belgelerdir. Bu bilinçle çocuklarınızın karnelerini değerlendirirken onların kişiliklerini zedeleyici, öz güvenlerini yitirmelerine yol açıcı suçlamalarda bulunmayınız. Sizlerin çocuklarınızın en iyi eğitimi alarak toplumda saygın ve yararlı bireyler olması için her türlü imkânınızı seferber ettiğinizi ve her türlü özveride bulunduğunuzu biliyoruz. Tatil süresince çocuklarımızla daha fazla zaman geçirmenizi çok önemsiyoruz.

Değerli Öğretmen Arkadaşlarım, 

Öğretmenlerin, sevgi dolu, sabırlı, hoş görülü ve donanımlı insan olması beklenirken aynı zamanda yenilikleri takip eden, bilgilerini güncelleyen, öğrenmeye açık birer nefer olmaları da beklenir. Bu görev bilinciyle hareket eden siz değerli öğretmenlerim, yetiştireceğiniz öğrencilerin başarısıyla her zaman gurur duyabilirsiniz. Unutmayınız ki gelişme ve yükselme, iyi yetişmiş eğitimcilerle mümkün olacaktır.

Öğretmen ve öğrencilerimize iyi tatiller dilerim.

 

                                                                                          Nimet BÜYÜK 

                                                                                    İlçe Milli Eğitim Müdürü

Pazar Mahallesi, Demokrasi Meydanı, Kaymakamlık Binası Kat2 53300 Pazar/Rize - 0464 612 10 74

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.