RİZE PAZAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Pazar´ da AB Projesi

Pazar´ da AB Projesi

          İlçemiz Kız Kulesi ve Mesleki Anadolu Lisesi 2015-2016 Eğitim öğretim yılında Eğerci Çok Programlı Anadolu Lisesi ve Ayşe Ege Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi  ile ortak olarak başvurduğu Okul Öncesi Eğitimde High Scope Yaklaşımı Transferi AB Erasmus  Projesi kabul edilmiştir.Okulumuz projenin iki akışına dahil olmuştur. Bu akışlar19/02/2017-04/03/2017 tarihinde 6 öğrencimiz ve 1 Refakatçi öğretmenimiz ile Gradinita cu Program Prelungit nr.18 Focsani (Romanya-Focsani) ile Almanya 11/06/2017-24/06/2017 tarihinde 6 öğrencimiz ve 1 Refakatçi öğretmenimiz ile Kindergarten An der Windmühle (Almanya-Dorsten) şeklinde gerçekleşecektir.

            Projemiz okulumuzun Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Alanında yetişen öğrencilerimizin kişisel ve mesleki gelişimlerine katkıda bulunmayı amaçlamıştır.Tüm eğitim hayatını olumlu veya olumsuz yönde etkileyen, kişilik temellerinin atıldığı, zekânın %60 gelişimini tamamladığı bir dönem olarak okul öncesi dönemi, dil becerileri, ahlaki, sosyal, bilişsel, duygusal ve psiko-motor gelişimin şekillendiği süreç olarak çok iyi değerlendirilmesi gereken hassas bir dönemdir. Bu dönemde verilen kaliteli bir eğitim, çocuklarımızın gelişimlerini ve öz bakım becerilerini destekleyerek, onların yeteneklerini açığa çıkararak, topluma faydalı birer birey olmalarını sağlayacaktır.Öğrencilerimiz bu proje sayesinde High Scope yaklaşımını uygulaması olan bir okulda birebir gözlemleyebilecektir.Kendi deneyimleri ile yaparak ve yaşayarak öğrenmeleri öğrencilerimiz için hem eşsiz bir tecrübe hem de meslek hayatları için paha biçilmez bir kazanım olacaktır.

            Proje sonunda öğrencilerimizin Avrupa’da  High Scope Eğitim Modeli üzerine yenilikçi bilgi ve beceri kazanmaları sağlanacak,farklı yöntem ve teknikleri öğrenen öğretmenlerin de mesleki gelişimleri desteklenmiş olacak,öğrencilerimizin öz güvenleri ve girişimcilik ruhları geliştirilecek,dilsel gelişimin yanı sıra kültürler arası etkileşimle yaşam deneyimi kazanılacak. Bu anlmda kurum kültürü oluşturan okul yönetimi ve öğretmenlerini tebrik eder başarılarının devamını dileriz.                                                                                                             

                                                                                                                              Pazar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü

 

Pazar Mahallesi, Demokrasi Meydanı, Kaymakamlık Binası Kat2 53300 Pazar/Rize - 0464 612 10 74

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.