RİZE PAZAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Farkındalık Oluşturan Öğretmen Yine Pazar´dan!

81 İLDEN 81 ÖĞRETMEN KONYA’DA
Farkındalık Oluşturan Öğretmen Yine Pazar´dan!

      Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen ve bu yıl üçüncüsü düzenlenen 81 İlden 81 Öğretmen Projesi kapsamında, Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Şeb-i Arus etkinliklerinin yapıldığı şu günlerde, 81 öğretmene ve Bakanlık yetkililerine ev sahipliği yaptı.

     10 Aralık 2016 günü gerçekleşen program, bilgilendirme toplantısı ile başladı. Misafir heyete Konya Bilim Merkezi ve Mevlana Müzesi başta olmak üzere, şehrin önemli mekânlarının gezdirilmesinin ardından Konya Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Spor Merkezinde gerçekleşen Sema gösterisi izlendi.
     Bilgilendirme toplantısının açılış konuşmasını Konya İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder GÜRSOY yaptı. 81 ilimizden gelen misafirleri ağırlamaktan duydukları memnuniyeti dile getiren GÜRSOY, Konya’nın geçmişten bugüne kadar çok önemli isimlerin yetiştiği bir yer olduğuna değindi. Hz. Mevlana’nın “gözle bakarsanız gözü, gönülle bakarsanız özü görürsünüz” sözüne vurgu yaptıktan sonra, öğretmenlerin gönüllere hitap ettiklerini söyledi. Misafirlerden şehirlerine dönerken Konya’nın ve Hz. Mevlana’nın selam ve sevgilerini götürmelerini de istedi.
     Daha sonra kürsüye Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü Öğretmene Hizmet, Sosyal ve Kültürel Faaliyetler Daire Başkanı Muhittin YILMAZ çıktı. 2014’ten bu yana Daire Başkanlığı olarak öğretmenlere en iyi şekilde hizmet götürmeyi hedeflediklerini ifade etti. Bakanlık tarafından düzenlenen bu etkinlikler çerçevesinde iki bine yakın öğretmenin, Külliye’de Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından kabul edildiklerini, yine bu kapsamda öğretmenlerimizin T.B.M.M Başkanı, Başbakan ve Milli Eğitim Bakanı tarafından da kabul edildiklerini sözlerine ekledi. Bakanlık olarak 81 ilden seçilen başarılı öğretmenlerin, tüm dünyanın hayranlıkla izlediği Şeb-i Arus törenlerine katılım sağlamalarını istediklerini de ifade etti. YILMAZ, öğretmenlerden Konya’da edindikleri hatıra ve tecrübeleri şehirlerindeki yönetici ve öğretmenlerle paylaşmalarını da istedi. 
     Misafir öğretmenlere protokol tarafından hediyelerin takdim edilmesinin ardından toplantı sona erdi.
   Toplantıya, Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü Öğretmene Hizmet, Sosyal ve Kültürel Faaliyetler Daire Başkanı Muhittin YILMAZ ve İdari ve Mali İşler Daire Başkanı Necat ALTIOK ile Konya İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder GÜRSOY’un yanı sıra Bakanlık yetkilileri, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Servet ALTUNTAŞ, Dündar POLATCAN, Yusuf İPEK, Aydın UYGUN, Mustafa YILMAZ ve öğretmenler katıldı. 

16-12-2016
16-12-2016
16-12-2016
16-12-201616-12-201616-12-2016

Pazar Mahallesi, Demokrasi Meydanı, Kaymakamlık Binası Kat2 53300 Pazar/Rize - 0464 612 10 74

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.