RİZE PAZAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Nimet BÜYÜK´ ün 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı 1. Yarıyıl Mesajı

Pazar İlçe Milli Eğitim Müdürü Nimet BÜYÜK´ün 2015 – 2016 1.Kanaat Dönemi Sonu Mesajı
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Nimet BÜYÜK´ ün 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı 1. Yarıyıl Mesajı

Pazar İlçe Milli Eğitim Müdürü Nimet BÜYÜK´ün 2015 – 2016 1.Kanaat Dönemi Sonu Mesajı

            Değerli Öğretmen Arkadaşlarım,

Büyük bir heyecanla başladığımız bir eğitim- öğretim yılının daha 1.Dönemini başarıyla tamamladık. Öğretmenlik sevgi ve emeğin birleştiği kutsal bir meslektir. Öğretmen olmak, öğrenciye sadece bilgi aktarmak değil; onların doğal lideri, yol göstericisi, örnek insanı olmaktır. Böyle bir sorumluluğu gönüllülükle kabul etmektir, öğretmenlik. Biliyorum ki sizler öğrencileriniz için en iyiyi istiyor ve onların başarıya ulaşmaları için üstün bir gayret gösteriyorsunuz. Bilmenizi isteriz ki bizler de öğrencilerimize daha iyi bir eğitim ortamı ve koşulları oluşturmak, öğrencilerimizi başarılı bir geleceğe taşımak için sizlerin hep yanınızda oluyoruz ve olacağız.

Öncelikle sizlere çocuklarımız için gösterdiğiniz özverili çalışmalarınızdan dolayı teşekkür ediyor, yoğun bir çalışma döneminin ardından dinleneceğiniz huzurlu bir tatil diliyorum.

Değerli Veliler,

Çocuklarınız sizin kıymetlileriniz, canınızdan öte tuttuğunuzdur. Sizler,  en kıymetlilerinizi bizlere emanet ediyorsunuz. Biz eğitimciler çocuklarımızın öncelikle vatana millete hayırlı bir insan olması ve 21.yüzyılın gereği olan çağdaş bir eğitim alması  için çalışmaktayız.  Bugün ilk yarıyıl karnesi alınacak, biliyoruz ki onlar kadar siz de heyecanlısınız.  Unutmayalım ki karne sadece bir dönem değerlendirmesidir. Çocuklarınız başarılı ya da başarısız bir dönem geçirmiş olabilir, öncelikle size tavsiyem başarısızlığı ortaya çıkaran etmenleri bulup onları ortadan kaldırmaya çalışmanızdır. Her çocuğun yetenekleri doğrultusunda başarılı olacağı bir alan olduğuna inanıyorum, önemli olan bunu ortaya çıkartacak bir ortam sağlamaktır. Bildiğiniz gibi eğitim ailede başlar. Bu nedenle biz eğitimciler ve anne babalar çocuklarımız için omuz omuza çalışmalı, onlara güzel bir gelecek hazırlamalıyız.

Sizlere de; yorucu bir dönemin ardından çocuklarınızla huzurlu, sağlıklı bir tatil geçirmenizi diliyorum.

            Sevgili Öğrenciler,

Bu eğitim öğretim yılının ilk karnesini alıyorsunuz. Umarım bir dönem boyunca çok çalışmış ve 1.Dönemi başarıyla tamamlamışsınızdır. Sevgili çocuklar, sizler bizim başarılı yarınlara olan inancımızsınız. Sizler çalıştıkça, başardıkça daha büyük, daha güçlü bir ülke olacağız.  Bilin ki biz başarı yolunda sizin hep arkanızdayız. Her çalışmanın bir dinlenme süresi vardır ve şimdi tatil zamanı. İnsan çalışmak gibi tatilin de hakkını vermeli. Bu tatilde size önerim bedeninizi dinlendirirken, beyninizi ve ruhunuzu kitap okumak, spor yapmak gibi geliştirici faaliyetlerle beslemenizdir.

2.Döneme sağlıkla başlamanız umuduyla sizlere iyi tatiller diliyorum.

 

Nimet BÜYÜK

  Pazar İlçe Milli Eğitim Müdürü

Pazar Mahallesi, Demokrasi Meydanı, Kaymakamlık Binası Kat2 53300 Pazar/Rize - 0464 612 10 74

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.