RİZE PAZAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Renk Projesi kapsamında Düzenlenen Ortaokullararası Futbol Turnuvası Şampiyonları Belli Oldu.

Müdürlüğümüz tarafından düzenleyip Kadem MORGÜL ve İsmail PAYAL hocaların organize ettiği futbol turnuvasında şampiyonlar belli oldu.
Renk Projesi kapsamında Düzenlenen Ortaokullararası Futbol Turnuvası Şampiyonları Belli Oldu.

             

               

    Müdürlüğünce düzenlenen ve futbol antrenörlerinden kadem MORGÜL ile İsmail PAYALl’ın koordinatörlüğünde yürütülen ortaokullar arası futbol turnuvası bugün yapılan final müsabakaları ile sona erdi.

     Turnuvanın birinci etabında 200 öğrencinin katıldığı ilkokullar arası futbol turnuvasında 3’üncü sınıflarda TOKİ, 4’üncü sınıflarda Ahmet Mesut Yılmaz ilkokulu şampiyon olmuştu.

       Turnuvanın ikinci etabında ortaokulların 5, 6 ve 7. sınıf karmaları yarıştı. Bugün oynanan final müsabakalarının ardından şampiyon olan okullar belirlendi.

       5. sınıflar finalinde Vali Erdal Ata ortaokulu, Haberal ortaokulunu 4-1 yenerek turnuvanın şampiyonu oldu.

       6. sınıflar finali Ahmet Tahtakılıç Ortaokulu ile Pazar İmam Hatip ortaokulu arasında oynandı. Maçı 6-2 kazanan Ahmet Tahtakılıç ortaokulu 6. sınıfların şampiyonu oldu.

       7. sınıfların finalinde ise yine Ahmet Tahtakılıç ortaokulu, Hüseyin Sarıoğlu ortaokulunu 6-2 yenerek şampiyonluğu elde etti.

      Şampiyon olan okul sporcularına müsabakaların ardından Pazar Milli Eğitim Müdürlüğünce madalyaları verildi. Ayrıca Fair Play halı sahasını ücretsiz öğrencilerin hizmetine sunan müessese yönetimine de Milli Eğitim Müdürlüğünce plaket verildi.

        Ödül töreninde konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Nimet BÜYÜK şunları söyledi: “İlk ve ortaokullar arası futbol turnuvasına 10 ilkokul 10 ortaokulumuz katıldı. İlkokullardan 200 ortaokullardan 300 öğrenci futbol oynadı. Turnuvamızın sağlıklı bir şekilde devamına katkı sağlayan okul idarecilerine, beden eğitimi öğretmenlerine, sevgili öğrencilere ve velilere, ayrıca turnuvanın organizasyonunda yardımcı olan Kadem Morgül ve İsmail Payal hocalarımıza da katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz.”

Pazar Mahallesi, Demokrasi Meydanı, Kaymakamlık Binası Kat2 53300 Pazar/Rize - 0464 612 10 74

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.