RİZE PAZAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ahmet Tahtakılıç Ortaokulu Yarı Finale Yükseldi.

Rize Şampiyonu olarak Gümüşhane´de grup maçlarına çıkan Ahmet Tahtakılıç Ortaokulu ilk 3 takım arasına girerek yarı finallere yükseldi.
Ahmet Tahtakılıç Ortaokulu Yarı Finale Yükseldi.

17-20 Mart tarihleri arasında Gümüşhane‘de yapılan okul sporları Küçükler Kız- Erkek Basketbol grup müsabakaları sona erdi.

        Rize’de yapılan okullar arası yarışmalarda ili gruplarda temsil etme şansını yakalayan İçemiz Ahmet Tahtakılıç Ortaokulu gruplarda da istediği başarıyı yakaladı. 6 takım arasında, Samsun ve Iğdır takımları A-B gruplarında 1’incilikleri alırken Ahmet Tahtakılıç Ortaokulu ise en iyi 2’nci olarak yarı finallere katılma hakkını elde etti.

        Grubunda ilk günü BAY geçen Ahmet Tahtakılıç Ortaokulu 2. gün Samsun Atatürk Ortaokulu’na 68-20 yenildi. 3. gün Gümüşhane’yi 20-0 (hükmen ) ve aynı gün A- B grubu ikincilerinin karşılaştığı müsabakada Erzurum’u 48-8 yenen Ahmet Tahtakılıç Ortaokulu en iyi 2’nciliği elde ederek 3 takımın arasına girdi ve  nisan ayının ilk haftasında Çorum’da yapılacak Türkiye yarı finallerine katılmaya hak kazandı.

        Gümüşhane Aydın Doğan Spor Salonunda yapılan müsabakalar dereceye girerek yarı finallerde yarışma hakkı kazanan İllerin takımları şöyle sıralandı.
Küçük Kızlarda
A Grubu 1.Samsun Atatürk Ortaokulu
B Grubu 1.Iğdır IMKB Mehmetçik Ortaokulu
En İyi 2.takım Rize /Pazar Ahmet Tahta Kılıç Ortaokulu

 

            

Pazar Mahallesi, Demokrasi Meydanı, Kaymakamlık Binası Kat2 53300 Pazar/Rize - 0464 612 10 74

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.