RİZE PAZAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Törenlerle Kutlandı.

18 Mart Çanakkale Şehitleri´ni Anma Günü, İlçemizde Farklı Etkinliklere Sahne Oldu.
18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Törenlerle Kutlandı.

        Çanakkale Şehitleri´ni Anma Gününde ilk olarak dün İlçemiz  Öğretmenler Korosunun hazırladığı "Bir asır, bin destan; Çanakkale" adlı dinleti ilçemiz Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

       Dinletiye Sayın Kaymakamımız Selçuk ASLAN, Eşi Pınar ASLAN, Garnizon Komutanı Ömer KODAMAN, İlçe Emniyet Müdürü Güngör KAPTAN, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Nimet BÜYÜK, Şube Müdürlerimiz Berk EREN, İrfan ATAMAN ve vatandaşlar katıldı.

           

 

       18 Mart Çanakkale Şehitleri Anma Günü sabah 09.30’da törenler Atatürk Anıtı önünde başladı. Törende, Sayın Kaymakamımız Selçuk ASLAN, Garnizon Komutanı Ömer KODAMAN ve Belediye Başkanı Ahmet BASA Atatürk Anıtına çelenk koydu.

     Anma programı kapsamında günün anlam ve önemini bildiren konuşmayı Jandarma Başçavuş Ali ÇETİNKAYA yaptı. Pazar Anadolu Lisesi Tarih öğretmeni koordinatörlüğünde Çanakkale Savaşı hatıralarının okunmasının ardından tören dereceye giren şiir ve kompozisyonun okunması ile devam etti.

       Kompozisyon dalında dereceye giren öğrenciler;  1. Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Bircan Taşar, 2. Necat Sağbaş Anadolu Lisesi öğrencisi Şeyma Zeynep Albaş, 3. Pazar Anadolu Lisesi öğrencisi Dilşat Kocabey, Şiir Dalında Dereceye giren öğrenciler; 1. Vali Erdal Ata Ortaokulu öğrencisi Hacer Mert, 2.Aktepe Ortaokulu öğrencisi Kübra Aşık, 3. Toki Ortaokulu öğrencisi Esma Birlik, Resim Dalında dereceye giren öğrenciler 1. Ahmet Mesut Yılmaz İlkokulu öğrencisi Ece Nur Acar, 2. Ahmet Mesut Yılmaz İlkokulu öğrencisi Samet Telatar, 3. Veysel Vardal İlkokulu öğrencisi Beren Gülce Kul oldu.

       1. olarak dereceye giren öğrencilere ödüllerini Kaymakam Selçuk Aslan, 2. olanlara ödüllerini Garnizon Komutanı Ömer Kodaman ve 3. olan öğrencilere de hediyelerini Pazar Belediye Başkanı Ahmet Basa takdim etti.

          

 

              

 

                                          

         İlçemiz meydandaki etkinliklerin ardından programa Pazar Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi Konferans Salonunda devam edildi.Buradaki etkinlikte Babama Mektup adlı tiyatro gösterisi Pazar Anadolu Lisesi Edebiyat Öğretmenleri İsmail Aykanat ve Kemal Akçay tarafından sahnelendi.

         Pazar Anadolu Lisesi Edebiyat öğretmeni İsmail Aykanat tarafından Öğretmen şiiri okundu ve Pazar Anadolu Lisesi Edebiyat öğretmenleri İsmail Aykanat, Kemal Akçay ve Hüseyin Sarıoğlu Ortaokulu Müzik öğretmeni Esra Baykan tarafından oratoryo seslendirildi.

         Sayın Kaymakamımız Selçuk ASLAN, buradaki konuşmasında öğrencilerin 1915’te ordaydık 2015’te hazırız yazan pankartı açtıklarını görünce bu düşünce ruhuyla yetişmelerinden dolayı çok duygulandığını ifade ederek, emeği geçen öğretmenlere, öğrencilere ve herkese teşekkür etti.

 

 

           

 

                                             

 

Pazar Mahallesi, Demokrasi Meydanı, Kaymakamlık Binası Kat2 53300 Pazar/Rize - 0464 612 10 74

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.