RİZE PAZAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

10 Mart İlçemizin Düşman İşgalinden Kurtuluşu Coşkuyla Kutlandı.

İlçemizin Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 97. Yıl Dönümü, Düzenlenen Törenlerle Kutlandı.
10 Mart İlçemizin Düşman İşgalinden Kurtuluşu Coşkuyla Kutlandı.

          Sayın Kaymakamımız Selçuk ASLAN´ın seminerde olması nedeniyle Hemşin Kaymakamı Hamza TÜRKMEN´in vekâlet ettiği törenlere Garnizon Komutanı Yüzbaşı Ömer KODAMAN, Belediye Başkanı Ahmet BASA, Cumhuriyet Başsavcısı Behçet İŞLEK, askeri erkân, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

 

          

         Pazar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İngilizce öğretmeni Merve ŞAHİN "Kurtuluş" konulu bir konuşma yaptı. Aynı okulun Edebiyat Öğretmeni Remziye HÜNER ise "Sevgilerin Sevgililerin Hası Vatan"adlı şiiri okudu.

 

          "Kurtuluş" konulu kompozisyon yarışmasında birinci olan Necat Sağbaş Anadolu Lisesi öğrencisi Derya YILMAZ ve şiir yarışmasında birinci olan Ahmet Tahtakılıç Ortaokulu öğrencisi Sedanür ÖZTÜRK eserlerini okudular.

         Daha sonra kompozisyon yarışmasında birinci olan Necat Sağbaş Anadolu Lisesi öğrencisi Derya YILMAZ, şiir yarışmasında birinci olan Ahmet Tahtakılıç Ortaokulu öğrencisi Sedanür ÖZTÜRK, resim yarışmasında birinci olan Ahmet Mesut Yılmaz İlkokulu öğrencisi Samet TELATAR ve "Fırtına Şehitleri" konulu kompozisyon yarışmasında birinci olan Kız Kulesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Hilal YAZICI’ya ödüllerini Hemşin Kaymakamı Hamza TÜRKMEN verdi.

         Kompozisyon yarışmasında ikinci olan Pazar Anadolu Lisesi öğrencisi Büşra BAK, şiir yarışmasında ikinci olan Pazar İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Sena KARAHAN, resim yarışmasında ikinci olan Ahmet Mesut Yılmaz İlkokulu öğrencisi İsmail YURTSEVEN ve "Fırtına Şehitleri" konulu kompozisyon yarışmasında üçüncü olan Necat Sağbaş Anadolu Lisesi öğrencisi Aleyna Nur ÇAKIR´a ise ödüllerini Garnizon Komutanı Yüzbaşı Ömer KODAMAN verdi.

         Kompozisyon yarışmasında üçüncü olan Pazar Anadolu Lisesi öğrencisi İrem ÖZYANIK, Şiir yarışmasında üçüncü olan Pazar İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Rıfat SİNANOĞLU, resim yarışmasında üçüncü olan Özel çözüm İlkokulu öğrencisi Azra GÜLER ve "Fırtına Şehitleri" konulu kompozisyon yarışmasında üçüncü olan Necat Sağbaş Anadolu Lisesi öğrencisi Derya YILMAZ´a ödüllerini belediye Başkanı Ahmet BASA verdi.

         Pazar Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından kurulan sahnede temsili işgal güçlerinin Türk Askerleri tarafından püskürtülmesi sahneledi. Silah seslerinden korkan öğrenci ve vatandaşlar ilginç görüntüler ortaya koydu.

            Törenler halkoyunları gösterileri ile sona erdi.

 

         

 

Pazar Mahallesi, Demokrasi Meydanı, Kaymakamlık Binası Kat2 53300 Pazar/Rize - 0464 612 10 74

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.