RİZE PAZAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

LGS'YE HAZIRLIK TOPLANTISI YAPILDI

LGS'YE HAZIRLIK TOPLANTISI YAPILDI

LGS'ye hazırlık toplantısı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Nimet BÜYÜK başkanlığında, İlçemiz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı Salonunda Şube Müdürleri Mehmet Cesim YUFKACI, Muzaffer DÖNER ve ortaokul yöneticilerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Toplantının girişinde Nimet BÜYÜK; 2020 LGS'de öğrencilerimizin gösterdikleri başarıda büyük bir payı olan ortaokul yöneticilerini tebrik ederek bu eğitim-öğretim yılında da başarılarının devamını diledi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Nimet BÜYÜK tarafından, ilçe geneli eğitim öğretim durumu, hedefler, yürütülen ve planlanan faaliyetler konusunda bilgilerin sunulduğu toplantıda; ilçemizdeki LGS eğitim öğretim verileri başta olmak üzere yapılan çalışmalara dair ayrı ayrı sunumlar gerçekleştirildi, sonuçlar analiz edildi, başarının arttırılması için kısa orta ve uzun vadeli çözümler tartışıldı.

Toplantıda; ilçemiz genelinde eğitim gören 8. Sınıf öğrencilerinin sayıları, okulların fiziki olarak hazır hale getirilmesi, derslik kapasiteleri, öğrencilerin kişisel mesafe kuralına uyarak sınıflara yerleştirilmesi, sınava hazırlık aşamaları, yüz yüze ve uzaktan eğitim uygulamaları, Destekleme ve Yetiştirme Kursları, Kazanım değerlendirme sınavları, rehberlik çalışmaları ile başarının artırılması için alınacak önlemler görüşüldü.

Nimet BÜYÜK İlçemizde eğitim kalitesinin artırılması için azimle ve ekip ruhuyla çalışmaya devam edecekleri inancını dile getirerek, yönetici ve öğretmenlerimizin çalışmalarında başarılar diledi.

16-10-202016-10-202016-10-2020

Pazar Mahallesi, Demokrasi Meydanı, Kaymakamlık Binası Kat2 53300 Pazar/Rize - 0464 612 10 74

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.