RİZE PAZAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Salgın Döneminde Veli Eğitimi

Salgın Döneminde Veli Eğitimi

 

 

Bakanlığımız tüm dünyada devam eden COVID-19 salgını nedeniyle oluşan yeni durumlarla mücadele etmiş ve eğitim yöneticileri öğrencilerin eğitim ihtiyaçlarını çevrimiçi platformlar ve uzaktan eğitim çözümleri aracılığıyla karşılamak için çaba göstermiştir.

Bu dönemde uzaktan eğitim yolculuğunda öğrenciye bilen, yönlendiren ve onu tamamlayıcı bir unsur olarak yardım eden ve yanında olan velilerin beklentileri ve istekleri de düşünülerek Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünce SALGIN DÖNEMİNDE VELİ EĞİTİMİ'ne yönelik olarak 15 kurs programından oluşan bir paket hazırlanmıştır. Söz konusu pakette bulunan 14 yaygın eğitim kurs programı yeni hazırlanmış olup Pandemi Döneminde Hijyen Kuralları Kurs Programı da güncellenerek pakete eklenmiştir.

Hazırlanan kurs programlarıyla salgın döneminde velilerimizde yaşam boyu öğrenme bilinci oluşturma, bu bilinci geliştirme, zamanı iyi kullanma ve yönetme, hastalıklarla mücadele ve korunma, sağlıklı olmayı teşvik edecek ve sürdürecek şekilde bilgiye erişme, aile içindeki iletişimin şeklini ve yönünü belirleme konularında farkındalık oluşturmak amaçlanmıştır. Velilerin kurs programlarına etkin katılımını gerçekleştirebilmek için kurs süreleri 8 ders saati olarak planlanmıştır. Söz konusu yaygın eğitim kurs programları e-Yaygın sistemine tanımlanarak hayat boyu öğrenme kurumlarında uygulamaya açılmıştır.

Böylelikle İlçemizde de Pazar Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü marifetiyle velilerimize SALGIN DÖNEMİNDE VELİ EĞİTİMİ'ne yönelik kurslar verilecektir. Velilerimiz Pazar Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğüne başvurarak söz konusu eğitimleri imkanlar dahilinde istedikleri yer ve zamanda alabileceklerdir.

 

Pazar Mahallesi, Demokrasi Meydanı, Kaymakamlık Binası Kat2 53300 Pazar/Rize - 0464 612 10 74

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.