RİZE PAZAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğretmenler Günü Coşkuyla Kutlandı

24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri saat 10:00´ da Atatürk Anıtına çelenk sunulmasıyla başladı.
Öğretmenler Günü Coşkuyla Kutlandı

Etkinlikler Pazar Öğretmenevi ve ASO´ da saat 15:00´ de devam etti. 

Öğretmenevi salonunda düzenlenen programa; Belediye Başkanı Ahmet BASA, Garnizon Komutanı Ömer KODAMAN, Emniyet Müdürü Güngör KAPTAN, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Nimet BÜYÜK, AK Parti İlçe Başkanı Nurettin İNCE, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve öğretmenler ile veliler katıldı.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmasında İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Nimet Büyük, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün 24 Kasım 1928’de Millet Mektepleri Başöğretmeni ünvanını aldığı günden bugüne 24 Kasım’ın öğretmenler günü olarak kutlandığını söyleyerek, tüm öğretmenlerinin günü tebrik etti.

Mesleğe yeni başlayan öğretmenler adına Pazar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğretmeni Aycan Gümüşay bir konuşma yaptı.

24 Kasım Öğretmenler günü ile ilgili gelen telgraf ve mesajların okunmasının ardından Pazar Atatürk Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanana öğretmenler günü oratoryosu sunuldu.

Daha sonra, mesleğe yeni başlayan 39 öğretmen, Pazar Atatürk Anadolu Lisesi Rehber Öğretmeni Mustafa Topal eşliğinde yemin etti.

Emekli öğretmenler adına bu yıl emekli olan Reyhan Bursa’ya Garnizon Komutanı Ömer Kodaman tarafından hizmet şeref belgesi verildi. Emekli öğretmen Bursa, bir de konuşma yaptı.

Öğretmenler Günü dolayısıyla şiir ve kompozisyon yarışmalarından dereceye girenlere ödülleri verildi.

Ödül töreninin ardından öğretmenler korosu tarafından beraber ve solo türküler okundu.

 Program, öğretmenevindeki ikram ile sona erdi.

ö.g.ö.g.ö.g.ö.g.ö.g.

Pazar Mahallesi, Demokrasi Meydanı, Kaymakamlık Binası Kat2 53300 Pazar/Rize - 0464 612 10 74

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.