RİZE PAZAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

LGS YERLEŞTİRME İÇİN TERCİH DANIMANLIĞI DESTEĞİMİZ BAŞLADI

LGS YERLEŞTİRME İÇİN TERCİH DANIMANLIĞI DESTEĞİMİZ BAŞLADI

 

2020 Liselere Geçiş Sınavı sonuçları ve tercih aşamalarında çocuklarımızla birlikteliğimize devam ediyoruz. Müdürlüğümüze bağlı resmî Okullarımız ile Rehberlik ve Araştırma Merkezlerimizde tercih danışmanlığı birimleri kuruldu. Bu birimlerde, LGS'ye katılan öğrencilerimize tercih danışmanlığı hizmeti verilecek. Okullarımız Eğitim Bilişim Ağı üzerinden çevrim içi hizmet verirken, internet erişimi bulunmayan öğrencilerimize de Rehberlik ve Araştırma Merkezlerimiz tarafından telefonla tercih danışmanlığı hizmeti verilecek. Birimler sayesinde öğrencilere kariyer eğilimleri ve hayalleri doğrultusunda, doğru lise tercihi yapmaları konusunda danışmanlık yapılması amaçlanıyor.

Mesleğe ilk adımın lise tercihi olduğundan hareketle planlanan rehberlik süreciyle, ailelerimizin şartları da dikkate alınarak çocuklarımızın bir üst öğrenim kurumuna yerleştirilmesinde her bir öğrenci için en sağlıklı ve doğru kararın verilmesine katkı sunulacak.

Birimler aracılığıyla, öğrencilerimize ilgi, değer ve yetenekleri doğrultusunda bir üst öğrenim kurumuna geçiş sürecinde rehberlik edilecek. Öğrenci ve velilere, karar verme sürecinde gereken rehberlik hizmetleri verilmeye başlandı. Birimler bugünden itibaren 20-29 Temmuz tarihleri arasında hafta içi her gün 09.00-17.00 saatleri arasında hizmet verecek.

Tercih döneminde, uzman rehberlik danışmanlarının her öğrenciye özel olarak hizmet vereceği birimler tüm öğrencilere açık olacaktır.

NOT: İnternet erişimi bulunmayan öğrencilerimiz Pazar Rehberlik ve Araştırma Merkezimizin 0 (464) 612 56 56 nolu telefonunu arayarak telefonla tercih danışmanlığı hizmeti alabilecektir.

Pazar Mahallesi, Demokrasi Meydanı, Kaymakamlık Binası Kat2 53300 Pazar/Rize - 0464 612 10 74

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.