RİZE PAZAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KIZ KULESİ M.T.A.L.´DE ANNE-BABA DEĞERİ KONULU KONFERANS DÜZENLENDİ.

KIZ KULESİ M.T.A.L.´DE ANNE-BABA DEĞERİ KONULU KONFERANS DÜZENLENDİ.

                Değerler eğitimi kapsamında ocak ayı değeri olan "Anne-Baba Hakkı" konusunda Pazar İlçe Vaizi Akif KÖSE tarafından okulumuz öğrenci ve velilere yönelik konferans yapılmıştır.İlçe Vaizi Akif KÖSE son dönemde sosyal medyanın etkisiyle kültürel yozlaşmanın ayyuka çıktığını, anne-baba değerinin çocuklar tarafından algılanmamaya başladığını,özellikle annelerle olan iletişimde çocukların anneden çok arkadaşlarıyla iletişim kurar gibi davrandıklarını belirtti.

                İlçe vaizi Akif KÖSE konuşmasını İsra suresi 23. ayette belirtilen "Rabbin,kendisinden başkasına asla ibadet etmemenizi, anaya babaya iyi davranmanızı kesin olarak emretti.Eğer onlardan biri, yada her ikisi senin yanında ihtiyarlık çağına ulaşırsa, sakın onlara "öf" bile deme; onları azarlama; onlara tatlı ve güzel söz söyle."ayet mealiyle sonlandırdı.

              İslamiyet´in anne-babaya bakış açısıyla bugün sosyal medyanın bizlere sunduğu anne-baba değeri arasında uçurum olduğu gerçeği konferansa katılan  142 öğrenci ve 14 velinin ortak görüşü olmuştur.

 


10-02-2016
10-02-201610-02-201610-02-2016

Pazar Mahallesi, Demokrasi Meydanı, Kaymakamlık Binası Kat2 53300 Pazar/Rize - 0464 612 10 74

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.