RİZE PAZAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçemizde Karayolları Güvenliği ve Trafik Haftası Etkinlikleri Kutlandı.

İlçemiz´de Karayolu Trafik Güvenliği Haftası, İlçe Emniyet Müdürlüğü ile İlçe Jandarma Trafik Timleri tarafından düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı.
İlçemizde Karayolları Güvenliği ve Trafik Haftası Etkinlikleri Kutlandı.

İlçe Meydan Parkı’nda saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan törene Sayın Kaymakamımız Selçuk Aslan, Garnizon Komutanı Ömer Kodaman, Belediye Başkanı Ahmet Basa, İlçe Emniyet Müdürü Güngör Kaptan, İlçe Jandarma Komutan Vekili Başçavuş Ali Çetinkaya, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Nimet Büyük, STK ve siyasi parti temsilcileri, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, dernek başkanları ile öğrenciler katıldı.

 Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan İlçe Emniyet Müdürü Güngör Kaptan, Türkiye’nin en önemli sorunlarından birinin trafik kazaları olduğunu ifade ederek, vatandaşlara verilecek eğitim ile kazaların azaltılabileceğini söyledi.

Okullar arasında yapılan trafik konulu kompozisyon yarışmasında dereceye giren Necat Sağbaş Anadolu Lisesi öğrencilerinden Şeyma Zeynep Albaş ve şiir yarışmasında dereceye giren Ahmet Tahtakılıç ortaokulu öğrencisi Ecem Mancoğlu sırasıyla eserlerini okudular.

Trafik Haftası dolayısıyla düzenlenen yapılan trafik konulu kompozisyon yarışmasında 1. olan Necat Sağbaş Anadolu Lisesi öğrencilerinden Şeyma Zeynep Albaş, 2. olan Pazar Anadolu Lisesi öğrencisi İrem Özyanık ve 3. olan Necat Sağbaş Anadolu Lisesi öğrencilerinden Şennur Bakırcı’ya ödüllerini Garnizon Komutanı Ömer Kodaman verdi.

Şiir yarışması 1. olan Ahmet Tahtakılıç ortaokulu öğrencisi Ecem Mancoğlu, 2. olan Aktepe Ortaokulu öğrencisi Başak Azaklı ve 3. olan İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Emirhan Yurtseven’e ise ödüllerini Belediye Başkanı Ahmet Basa takdim etti.

 Trafik konulu resim yarışmasında 1. olan TOKİ İlkokulu öğrencisi Ali Rıza Trezi, 2. olan Aktepe ilkokulu öğrencisi Furkan Sarıkaya ile 3. olan Özel Çözüm Koleji öğrencisi Neslihan Yanıklar’a da ödüllerini Emniyet Müdürü Güngör Kaptan verdi.

Okul önlerinde trafik düzenine, ‘okul geçit görevlisi’ olarak katkıda bulunan Haberal Ortaokulu öğrencileri Ömer Faruk tavlı ve Batuhan Doğanay’a ise ödüllerini Milli Eğitim Müdürümüz Nimet Büyük verdi.

 

        

 

        

 

        

Pazar Mahallesi, Demokrasi Meydanı, Kaymakamlık Binası Kat2 53300 Pazar/Rize - 0464 612 10 74

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.