RİZE PAZAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Nimet BÜYÜK' ün 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı Yıl Sonu Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Nimet BÜYÜK' ün 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı Yıl Sonu Mesajı

Bugün bir eğitim öğretim yılını daha tamamlayarak gelecek hayallerine ve hedeflerine bir adım daha yaklaşan evlatlarımızın karne günü. Tüm öğrencilerimizin heyecanını gönülden paylaşıyorum.

Her sene sonunda belirttiğimiz üzere, evlatlarımızın bugünki karne notlarının salt başarı ölçüsü olmadığıdır. Onların zayıf ve güçlü yönlerini kısmen yansıtan bir değerlendirme fırsatıdır. Bu noktada onların, gelecek inşası heyecanlarına heyecan katacak, okul dışı öğrenme kültürünü sağlayacak ortamlarda yaşamsal becerilerini kuvvetlendirecek alanlar oluşturmak önemlidir, değerlidir.

Sevgili Öğrenciler;

Bugün aldığınız karnelerinizin değerlendirme sürecinde bundan sonraki yol haritanızda göz önünde bulundurmanız gereken önemli bir anahtar olduğunu ifade etmek isterim. Varsa eksikliklerinizi tamamlayacağınız bu süreçte, kendinizi analiz etmek için de büyük fırsattır yaz tatilleri. Bu bağlamda bugün okul içi öğrenmeden okul dışı öğrenme sürecine geçtiğiniz tatil süresince dinlenebileceğiniz, eğlenebileceğiniz, aynı zamanda bol bol kitap okuyabileceğiniz akranlarınızla, sevdiklerinizle güzel bir yaz tatili diliyor; hepinizi çok sevdiğimizi bilmenizi istiyorum.

Ayrıca, 18 ve 19 Haziran 2022 tarihlerinde düzenlenecek olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na girecek olan tüm gençlerimizin YKS hazırlık sürecinde gösterdikleri büyük emek ve sabırlı çalışmalarının neticesini en iyi şekilde alacaklarına gönülden inanıyor, tüm öğrencilerimize üstün başarılar diliyorum.

 Bu duygu ve düşüncelerle 2021-2022 eğitim öğretim yılını başarıyla tamamlayan sevgili evlatlarımıza, çok değerli velilerimize, kıymetli öğretmenlerimize ve okul yöneticilerimize huzur içerisinde geçirecekleri güzel bir yaz tatili temenni ediyorum.

                                                                                                                                                                                        Nimet BÜYÜK

                                                                                                                                                                                İlçe Milli Eğitim Müdürü

Pazar Mahallesi, Demokrasi Meydanı, Kaymakamlık Binası Kat2 53300 Pazar/Rize - 0464 612 10 74

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.