RİZE PAZAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Nimet BÜYÜK´ün 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Yarıyıl Tatili Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Nimet BÜYÜK´ün 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Yarıyıl Tatili Mesajı

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZÜN DÖNEM SONU MESAJI

 

 

       Bilindiği üzere 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı birinci dönemi sona erdi. Bugün ilçemiz genelinde geleceğimizin teminatı olan ,Okul Öncesi, İlköğretim ve Orta Öğretim okullarımızda okuyan öğrencilerimiz karne almaktadır. Bu vesileyle önce öğrencilerimize seslenmek istiyorum; geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin donanımlı,  milli ve manevi kültür ile  yetişmelerini sağlamanın en önemli yanı okul ve aile işbirliğidir. Bu nedenle velilerimiz çocuklarımıza gereken ilgi ve sevgiyi göstererek, okul yöneticileri ve öğretmenlerimizle işbirliği yapmalı, eğitim öğretimin kalitesini yükseltmesi, daha etkili ve verimli  olması için üzerine düşen görevi yerine getirmelidir. 

 

SEVGİLİ ÖĞRENCİLER

 

      Sizleri kutluyorum. Birinci Dönemi sevgi ve saygı ile, üstün gayret ve çalışmayla tamamlayarak bugün karnelerinizi aldınız ve hak ettiğiniz kısa da olsa güzel bir tatile giriyorsunuz. Bugün aldığınız karneleriniz ile sevinenleriniz ve üzülenleriniz olacaktır.  Başarılı olan öğrencilerimiz de, başarısız dersi olan öğrencilerimiz de, hepiniz bunun bir değerlendirme zamanı olduğunu  ve bizim için değerli olduğunuzu unutmayınız. Durum değerlendirmesi yaparak, bu tatili dinlenerek geçiriniz Bu dinlenmenin içinde eksiklerinizi giderme planlarınız ve değerlendirmeleriniz  de mutlak bulunsun. yarıyıl tatilini dinlenerek geçirmenizi, tatilde bol bol kitap okumanızı, ailelerinizin gözetiminde arkadaşlarınızla bolca oyun oynamanızı, bilgisayar, tablet, telefon ve televizyon ekranları ile aranıza mesafe koymanızı,  2.Döneme daha iyi hazırlanmanızı tavsiye ediyorum.  

Önümüzdeki döneme daha zinde, dinlenmiş  ve hazır olarak başlamanız dileği ile sizlere yakışan bir tatil diliyor, gözlerinizden öpüyorum.

 

SAYGIDEĞER VELİLERİMİZ;

 

       Sizleri de kutluyorum. Sizler de çocuklarınızın eğitimi için uğraş verdiniz, gayret ettiniz, çalışıp çabaladınız.

      Bugün çocuklarınızın sevincine de, üzüntüsüne de ortak olun. Onları bağrınıza basın, onları kucaklayın, onları sevin ve sevdiğinizi gösterin. Onlara tatil sevincini mutlaka yaşatın birlikte zaman geçirin, dönemin  artılarını da, eksilerini de paylaşın. Onlarla çocuk olun, onlarla genç olun, onlarla konuşun, onları dinleyin ve onları anlayın. Sonra da varsa eksikliklerini telafi yollarını konuşun. Unutmayanız ki eğitim hepimizin ortak işidir.

 

DEĞERLİ MESLEKTAŞLARIM, ÖĞRETMEN VE YÖNETİCİ ARKADAŞLAR;

 

       Sizleri de gönülden kutluyorum. Eğitim-Öğretim gibi kutsal bir görevin onuru ile bir dönemi daha tamamladınız . Bu dönem sizler açısından oldukça yoğun geçti. Mesai kavramı gözetmeden, saat mefhumu gözetmeden yaptığınız çalışmalar için ayrıca teşekkür ederim. Sizlerin sayesinde  2023 eğitim vizyonundaki hedeflere emin adımlarla ilerliyoruz.  Öğretmenlerimizin ve ailelerinin de tatilleri şimdiden hayırlı olsun. Sizlere sağlık, mutluluk ve huzur içinde geçireceğiniz bir tatil diliyorum.

 

       Yöneticilerimize de, okullarımızı Gelecek döneme hazırlama konusunda gösterecekleri çalışmalar için kolaylıklar ve başarılar diliyorum.

 

      Ayrıca mesai arkadaşlarımı ve tüm eğitim çalışanlarımızı, çalışmaları ile eğitime verdikleri katkıları nedeniyle kutluyor, ekip anlayışı içinde sağlık, mutluluk ve başarılarının devamını diliyorum.

 

Selam, sevgi ve saygılarımla.

Pazar Mahallesi, Demokrasi Meydanı, Kaymakamlık Binası Kat2 53300 Pazar/Rize - 0464 612 10 74

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.