RİZE PAZAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ SAYIN NİMET BÜYÜK´ÜN İLKÖĞRETİM HAFTASI MESAJI

-  
İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ SAYIN NİMET BÜYÜK´ÜN İLKÖĞRETİM HAFTASI MESAJI

 

 

Bugün  2016-2017 eğitim öğretim yılına başlıyoruz. Eğitim öğretim yılı boyunca heyecanımızı kaybetmeyeceğimize, sevgi, saygı ve hoşgörü çerçevesinde azim ve kararlılıkla  çalışacağımıza ve  başarılı bir yıl geçireceğimize inancım tamdır.

 

  Pazar İlçe Milli Eğitim camiası olarak sınavlarda, ulusal ve yerel projeler ile yarışmalarda Rize ilini temsil kabiliyetinde gösterdiğimiz başarılarla  tamamladığımız 2015-2016  eğitim öğretim yılının ardından inanıyorum ki bu yıl da sinerji ile yürüteceğimiz faaliyetlerle Pazar’ımızı eğitim alanında  daha ileri düzeye taşıyacağız. Yaptığımız ve yapacağımız çalışmalarda  bizlere öncülük eden, bizleri destekleyen  başta Sayın Kaymakamımıza okul aile birliklerimize RENK Projesi kapsamındaki tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyorum.

 

                 Gelişmiş huzurlu bir toplum,  her yönüyle iyi yetişmiş bireylerden oluşur. Bunun için bizlere düşen görev çocuklarımıza her yıl daha iyiye giden bir eğitim vermektir.  Ülkemizin özgürlüğünü ve demokrasimizi tehdit eden ülkemizde kara bir leke olarak hatırlanacak olan  15 Temmuz darbe girişimini esefle kınıyor, böyle vahim bir olayın ülkemizde bir daha yaşanmamasını  yürekten diliyor; 15 Temmuz Şehitlerimizi de bu vesileyle rahmet ve minnetle anıyorum.

 

Sevgili öğrenciler,

  İkinci eviniz olan okullarınıza hoş geldiniz. Bir binanın okul olabilmesi için gerekli olan en önemli şey öğrencidir, en güzel okul bile öğrencisiz okul değildir. Okulun var oluş amacı sizleri eğitim ve öğretimle hayata hazırlamaktır. Sizler eğitimin temel taşlarısınız, bütün çabamız sizin için.  Sizler mutluysanız, sizler sağlıklıysanız bizler de mutluyuz. Değerli evlatlarımız,  hiçbir başarıya çiçekli yollardan gidilmez; emek harcamak lazım, disiplinli olmak ve çokça çalışmak lazım. Başaracağınıza inanın; yorulduğunuzda, pes ettiğinizde bu inanca sarılın ve yeniden başlayın. Hepinize sağlıklı, başarılı, mutlu bir eğitim öğretim yılı diliyorum.

 

Kıymetli anne-babalar,

Ailenin çocuğuna olan ilgi ve desteğinin ölçüsü; çocuğun sağlığı, eğitimi, başarısı, aile hayatı ve toplumla olan ilişkilerini etkileyecek kadar önemli bir boyuta sahiptir.  Hoşgörüyle yetiştirilen çocuk, sabırlı olmayı; destek verilerek yetiştirilen çocuk, güven duymayı; övülerek yetiştirilen çocuk, takdir etmeyi;  güven ortamında yetiştirilense kendinden emin olmayı öğrenir. Eğer çocuklarımız ve gençlerimiz bizim en kıymetli varlıklarımız ise onları koruyalım. Çocuklarımızın arkadaşlarını, gittikleri eğlence yerlerini, katıldıkları grupları, evde nelerle meşgul olduklarını lütfen izleyelim. Bu izleme dengeli, tutarlı, güler yüzlü, eğitim ağırlıklı bir izleme olmalıdır.

 

Değerli öğretmen arkadaşlarım,

Geleceğin güvencesi sağlam temellere dayalı bir eğitime, sağlam bir eğitim ise öğretmene bağlıdır. Biz eğitimciler ülkemizin ve dünyamızın geleceğinin hazırlanmasında oynadığımız rolün önemini unutmamalı; bunun bilinci ve sorumluluğuyla çalışmalıyız. Bize emanet edilen evlatları; mesleğe başlarken duyduğumuz öğretme heyecanını hiç kaybetmeden, modern çağın bilgi donanımıyla, hoşgörü ve sevgiyle yetiştirmeliyiz. Kıymetli meslektaşlarım,   ülkemizin geleceği olan çocuklarımız  için büyük bir özveriyle çalıştığınızı ve çalışacağınızı biliyor; sizlere başarılı ve sağlıklı bir eğitim öğretim yılı diliyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılının ülkemize, ilimize, öğrencilerimize, velilerimize, öğretmenlerimize hayırlı olmasını diliyor, saygılarımı sunuyorum.

                                                                                                                                                                                                                         Nimet BÜYÜK

                                                                                                                                                                                                                        Milli Eğitim Müdürü

 

Pazar Mahallesi, Demokrasi Meydanı, Kaymakamlık Binası Kat2 53300 Pazar/Rize - 0464 612 10 74

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.