RİZE PAZAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ara, Bul - Çöz, Kazan Çevrimiçi Oryantiring Yarışması Başladı

Ara, Bul - Çöz, Kazan Çevrimiçi Oryantiring Yarışması Başladı

 

      İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz Ölçe ve  Değerlendirme Sınav Hizmetleri Bölümü tarafından LGS'ye girecek öğrencilerde farkındalık oluşturma anlamında "Ara, Bul-Çöz,Kazan" yarışması başlatıldı.

     2. Aşamaya katılmak için TIKLAYINIZ.   Aşağıda yazılı olan yarışma kurallarını mutlaka okuyunuz. Kuralları okumak için TIKLAYINIZ.

     8. sınıf öğrencilerimizi bu yoğun programlarında rahatlatmak ve Bakanlığımızın yayımladığı örnek soruları farklı bir bakış açısıyla çözmelerini sağlamak amacıyla, hem eğlenip hem de öğrenecekleri çevrimiçi ödüllü bir yarışma planlanladık. 

     Nasıl mı olacak? Hemen cevap verelim. Haftalık paylaşacağımız linklere istediğiniz bir gün, istediğiniz bir zaman aralığında gireceksiniz. Önce ad-soyad yazıp sonra ilçenizi ve okulunuzu seçeceksiniz.  Sonra hazırsanız yarışmaya başlayacaksınız. Her hafta aynı bilgileri doğru bir şekilde girmeyi unutmayın ama. Sonra sırasıyla 30 adet soru gelecek karşınıza.

     Bunlar nasıl sorular?
     Örneğin: Sitemizde yer alan "2019 - 2020 eğitim öğretim yılı örnek soruları başlığı altında bulunan, 2020 Mart ayı sözel bölüm 3. Türkçe sorusunun öncüllerinin birinde ilaç tanıtım yazılarına ne denilmiştir? şeklinde sorularla karşılaşaksınız. Evet bunlar örnek sorular. Biliyoruz bunları çözdünüz. Belkide çözmediniz. Unuttunuz....

     Hadi şimdi arayıp bulun, çözüp puanları toplayın ve kazanan siz olun...

 

Yarışma Süreci:

Yarışma 4 aşamadan oluşacak ve her aşama için öğrencilere 1 hafta süre verilecektir. 

* 1. aşama 13 Mayıs - 19 Mayıs 2020 tarihleri arası, 

   I. Aşamaya katılmak için TIKLAYINIZ...

* 2. aşama 20 Mayıs - 26 Mayıs 2020 tarihleri arası, 

   II. Aşamaya katılmak için TIKLAYINIZ...

* 3. aşama 27 Mayıs - 02 Haziran 2020 tarihleri arası,

   III. Aşamaya katılmak için TIKLAYINIZ...

* 4. aşama 03 Haziran - 09 Haziran 2020 tarihleri arasında yapılacaktır.

   IV. Aşamaya katılmak için TIKLAYINIZ...

  10 Haziran 2020' de yarışma sona erecektir. 


Yarışmanın Kuralları: 

* Her aşama belirtilen günün sabahı saat 09.00' da başlayıp, aşamanın son günü saat 23.59' da sona erecektir.

* Her sorudan belli bir puan alan öğrenciler tüm aşamalar sonunda aldıkları puanlara göre sıralanacaktır. Katılmadıkları hafta  ya da katılıp eksik bıraktıkları sorular için puan alamayacaklardır. Bunun hiç bir şekilde telafisi de olmayacaktır. 

* Yarışmaya başlanıldığı zaman tüm sorular bitirilmelidir. 1 hafta içersinde farklı farklı günlerde ve aynı gün farklı saatlerde yapılan girişler kabul edilmeyecektir. " İlk giriş yaptığınızda elde ettiğiniz sonuçlar geçerli sayılacaktır. "

* Çevrimiçi bir yarışma olacağı için her aşamanın farklı bağlantı linki olacak ve bu sayfada yayımlanacaktır. Ayrıca her haftanın bağlantı linki okul idarecileri ile paylaşılacaktır. 

* Yarışma sonunda dereceye giren öğrenciler müdürlüğümüz tarafından ödüllendirilecektir.

Hadi gençler, biraz eğlenmeye ne dersiniz?

Pazar Mahallesi, Demokrasi Meydanı, Kaymakamlık Binası Kat2 53300 Pazar/Rize - 0464 612 10 74

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.