RİZE PAZAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 DERSLİKLİ İMAM-HATİP LİSESİ YAPIMINA İLİŞKİN PROTOKOL İMZALANDI.

Pazar ilçemizde hayırsever Mehmet KUTMAN tarafından dedesi İzzet AKÇAL anısına Hamidiye Mahallesi´ne yaptırılacak 24 derslikli İmam-Hatip Lisesi için imzalar atıldı.
24 DERSLİKLİ İMAM-HATİP LİSESİ YAPIMINA İLİŞKİN PROTOKOL İMZALANDI.

        Protokol imza töreninde açıklamalarda bulunan Sayın Valimiz Ersin YAZICI, "Bugün imza töreni için burada birlikteyiz. İmzaladığımız protokol, devlet-vatandaş işbirliğinin en güzel örneklerinden birisi. Hayırsever iş adamı Mehmet KUTMAN Bey´e daha önceden yaptığı okullar ve şimdi yapımına başladığı okul nedeniyle ve bugüne kadar yaptığı diğer hayırlar için Rize Valiliği adına şükranlarımızı sunuyorum. Kendisinin ömrünün ve kazancının bereketli olmasını niyaz ediyorum.  Bu nedenle değerli hayırseverimizi huzurlarınızda kutluyorum. Diğer hayırseverlerimize de örnek olmasını diliyorum. Bu tür desteklerle eğitim öğretimin kalitesi de yükselecektir. Rize Milli Eğitimimizin güçlenmesi konusunda Rize´deki hayırseverlerimiz bize çok önemli destekler veriyorlar" dedi.

          İmza töreninde basın mensuplarının duygu ve düşüncelerini sordukları hayırsever iş adamı Mehmet KUTMAN ise; "Allah memleketimize ve milletimize hayırlı eylesin. Rize´mize hayırlı olsun. Global Yatırım Holding A.Ş. olarak Rize eğitimine katkı sağlamayı düşündük. Çorbada bir tuzumuz olsun istedik. Gönlüm hep Rize´de. 24 derslikli bir okul yapıyoruz. 200 öğrenci kapasiteli pansiyon ve spor salonu yapımı planladık. Tekrar hayırlı olsun" dedi.

         İlçe Miilli Eğitim Müdürlüğü olarak hayırsever iş adamı Mehmet KUTMAN Bey´e Pazar´ımıza kazandırdığı eğitim yuvası için teşekürlerimizi sunarız.

Pazar Mahallesi, Demokrasi Meydanı, Kaymakamlık Binası Kat2 53300 Pazar/Rize - 0464 612 10 74

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.